Witam serdecznie na mojej stronie! Jestem studentką psychologii i prowadzę tą stronę, ponieważ chciałabym przybliżyć wszystkim szukającym zagadnienia związane z psychologią i podkreślić, jak ważna jest pomoc psychologiczna we współczesnym życiu.

Nasze życie nie zawsze jest bowiem pasmem sukcesów, często bywa tak, że człowiek jest niezadowolony z siebie, ma chwile zwątpienia i różne kryzysy. Często jesteśmy w stanie poradzić sobie z nimi sami, ale zdarza się, że niekiedy potrzebne jest nam wsparcie. Naturalną reakcją jest bowiem zwrócenie sie do bliskiej osoby takiej jak przyjaciel, partner czy ktoś z rodziny. Niestety nie zawsze taka osoba jest w stanie nam pomóc, mimo najlepszych chęci. Tak jak z awarią auta zgłaszamy sie do mechanika a z bólem brzucha idziemy do lekarza, tak samo z obciążeniem psychicznym powinniśmy udać sie do kogoś, kto sie na tym zna i wie co robić. Potrzebne jest obiektywne i profesjonalne działanie, ponieważ nasz umysł jest niezwykle skomplikowany.
Psychoterapia jest formą pomocy w problemach, które obciążają nas psychicznie. Do psychologa zgłaszamy sie z różnych powodów. Może to być na przykład trudna sytuacja życiowa taka jak choroba, utrata bliskiej osoby lub rozwód, powoduje, że nie umiemy sobie z nią poradzić i staje sie to dla nas źródłem problemu. Czasami jest też tak, że pewne problemy towarzyszą nam od pewnego czasu, niezależnie od sytuacji i to uniemożliwia nam czerpanie satysfakcji z życia. Zdarza się również że cierpimy na zaburzenia takie jak depresja czy nieuzasadniony lęk.
Niezależnie od sytuacji psychoterapia jest bardzo skuteczną formą pomocy.

Definicja psychoterapii
Psychoterapia jest szczególną formą oddziaływań na umysł, która ma na celu leczenie, czyli usunięcie objawów zaburzeń lub zmniejszenie ich nasilenia. Zaburzeniem w tym rozumieniu mogą być nie tylko jednostki chorobowe zdefiniowane w psychiatrii, ale wszystko to, co utrudnia codzienne funkcjonowanie, stanowi dyskomfort, nie pozwala żyć w satysfakcjonujący sposób.
Na naszym portalu dowiecie sie, jakie są możliwości psychoterapii. Dowiecie się czym jest psychologia, czym jest psychoterapia, czym jest depresja i nerwica, jak pozbyć sie depresji, jak usunąć nerwicę natręctw, jaka jest najlepsza dla Was pomoc psychologiczna oraz gdzie w Zielonej Górze znaleźć dobrego psychologa (psycholog Zielona Góra).
Zapraszamy do lektury.


Psycholog Zielona Góra
Jeśli szukasz psychologa w Zielonej Górze napisz do mnie a spróbuję Ci podpowiedzieć, do kogo warto się zwrócić.

Z pozdrowieniami, Paula Jodczyk