Myśl dobrze o drugiej "połówce"
Warto koncentrować sie głównie na dobrych uczynkach i zaletach partnera, a nawet pokochać drobne wady. Wtedy łatwiej pozbywać sie złych uczuć i pamiętać o miłych doświadczeniach. Inaczej złe myśli będą nam przeszkadzać w patrzeniu na naszego partnera i przysporzą większej irytacji. Im więcej będziemy myśleć o nim źle tym mniejszą ochotę będziemy mieli na spędzanie z nim czasu. A to może doprowadzić do rozpadku związku.

Myślenie o partnerze, kiedy nie ma go z nami
Myślenie o drugiej osobie łączy nas z nią emocjonalnie. Jest formą przywiązania, odczucia bliskości i bycia razem. Jeśli zatem spędzamy czas osobno, bez znaczenia czy jest to jeden wieczór czy nawet dłuży okres, to powinniśmy odczuwać brak partnera. Jest to znak, że jesteśmy zakochani i czujemy tą więź miedzy sobą. Zaś kiedy przestajemy myśleć o partnerze, jak znika on nam z oczu, to może być to oznaką, że wcale nie jest on nam taki bliski, jak myślimy.Wspólne hobby
Spędzanie wolnego czasu razem zbliża partnerów. Oglądanie razem filmów, chodzenie na basen, uprawianie sportu, chodzenie do teatru umacnia związek. Jeśli nasze zainteresowania są różne lub mamy dla siebie zbyt mało czasu na wspólne realizowanie hobby, może to negatywnie wpłynąć na nasze relacje i osłabić naszą miłość. Dlatego znajdźmy czas w tym zabieganym świecie i spróbujmy znaleźć takie rzeczy, które razem chętnie zrobimy. Pamiętajmy jednak, aby nie popaść w rutynę- sięgajmy po nowe wyzwania i uczmy sie nowych rzeczy. Wspólne odkrywanie nowych horyzontów dodatkowo wzmacnia związek.

Wspólne decyzje
Gdy mamy wolną chwilę przychodzi nam do głowy pomysł by zadzwonić do ukochanej osoby. Bez względu na to, czy chcemy ją zaprosić, czy tylko zamienić kilka słów- sam fakt, że o niej myślimy i chcemy ją usłyszeć, będzie dla niej niewątpliwie miłym gestem. Oczywiście w dzisiejszych czasach wyznacznikiem związku długotrwałego nie jest wspólne mieszkanie, ale na pewno codzienne przebywanie razem każdego do siebie w dużym stopniu zbliży. Otóż wspólne życie daje nam wiele wyzwań. Od podejmowania decyzji, co zjemy na obiad, aż do podjęcia konkretnej pracy, czy założenia rodziny. Każda z tych decyzji jest jak dostawa kolejnej dawki miłości dla naszego związku.

Wyrażanie uczuć
Każdy na inny sposób odczuwa miłość. Nie ma definicji tego stanu, każdy przeżywa to indywidualnie. Co za tym idzie- każdy inaczej będzie wyrażał swoje uczucia i emocje. Jednak co ważniejsze- nie możemy zapomnieć o ich wyrażaniu drugiej osobie! Nie możemy pozwolić, by nasza druga "połówka" jedynie domyślała się co czujemy. Wyraźnie jej to powiedzmy. Mówienie "kocham Cię" jest podstawą każdego zdrowego związku. Do tego małe gesty, takie jak buziak w policzek, przygotowanie ulubionej potrawy dla partnera, umacniają więzi i sprawiają, że uczucie rozwijać się będzie w dobrym kierunku.

Dawaj szczęście i bierz szczęście
Podstawą udanego związku jest wzajemne uszczęśliwianie się. Daje to możliwość rozwijania swoich uczuć i wchodzenia na nowe poziomy miłości. Bez wątpliwości szczęście i miłość są silnie ze sobą powiązane, gdyż w szczęściu jesteśmy w stanie dać więcej miłości, a w miłości dać więcej szczęścia. Jeśli jednak nie dostajesz szczęścia- to może warto się zastanowić czy nie jest to toksyczny związek, którego podstawą jest przywiązanie, a nie miłość?

Żeby chciało się chcieć :)
Niech nigdy nie zabraknie nam chęci do sprawienia radości naszemu partnerowi. Jeśli wiemy, co lubi - nie zapominajmy o tym! Goździki dla ukochanej, czekolada z orzechami dla ukochanego, miły sms na dzień dobry- to małe sprawy, małe szczegóły, które czynią nasz związek udanym. Słyszeliście kiedyś, że "diabeł tkwi w szczegółach"? Coś, nawet miłe słowo, dla jednego może być błahostką, ale dla innego będzie bardzo ważne i automatycznie poziom szczęścia, miłości, akceptacji wzrośnie poziom wyżej.

Zaufanie
Wiele razy słyszałam, że "na zaufanie ciężko zapracować, a bardzo łatwo je stracić". Wiele rzeczy wpływa na to, czy ufamy drugiej osobie czy nie. Sposób w jaki rozmawiamy, styl życia, jaki prowadzimy, błędy jakie popełniamy. Nasza systematyczność w okazywaniu miłości, troski i dumy ze swojego partnera sprawia, że zaufanie rodzi się samo. Jednak w życiu spotyka nas wiele sytuacji, a każda z nich inaczej wpływa na zaufanie, ale o tym w osobnym artykule.