Rozdrażnienie, depresja, złe samopoczucie mogą wynikać między innymi z tego, co jemy. Otóż jedzenie wpływa na nasze zachowanie i emocje. Dowiedz się, co jeść, aby czuć sie lepiej i czego unikać, aby nie mieć gorszych dni.


Osłódź sobie życie

Czy słodycze pomagają w lepszym samopoczuciu Powszechnie uważa sie, że po zjedzeniu czegoś słodkiego czujemy sie szczęśliwi. Tak jest ale tylko przez chwile. Po niej następuje drastyczny spadek nastroju ponieważ w procesie metabolizmu cukru tracimy chrom i utrudniamy wchłanianie magnezu, a to przyczynia sie do pogorszenia naszego nastroju. Przesył tak zwanych nero przekaźników do mózgu- takich jak serotonina, odpowiedzialnych za uczucie szczęścia, zostaje utrudniony. Zatem jedząc słodycze, umilamy sobie życie jedynie na chwile a w konsekwencji niszczymy je, doprowadzając do złego samopoczucia. Czujemy wtedy rozdrażnienie, pustkę, brak sił i szukamy okazji by znów zjeść cos słodkiego popadając w ten sposób w błędne koło. Wiele osób zaczyna przez to tyć, co wprawia każdego w jeszcze bardziej przygnębiający nastrój i odczucie braku wartości siebie.Czy tylko słodycze szkodzą?

Nie - nie tylko słodycze szkodzą. Na liście produktów pogarszających nasze samopoczucie znalazły się mocna kawa, herbata oraz alkohol. Niszczą one witaminy z grupy B, które wpływają pozytywnie na układ nerwowy. Warto spożywać także mniej żółtych serów, ponieważ zawierają dużo fosforu, który utrudnia przyswajanie magnezu!! A jak wiadomo magnez jest koniecznym pierwiastkiem dla naszych nerwów. Swoją drogą to warto suplementować magnez w postaci dobrze przyswajalnych cytrynianów lub jabłczanów. Inne formy są bardzo słabo wchłaniane i zjedzenie nawet 6 tabletek niewiele nam da! Także wybierajmy suplementy z głową i wiedzą. Co nam pomaga Bardzo korzystnymi produktami dla naszych emocji są: węglowodany złożonych takie jak warzywa pełnoziarniste pieczywo nieoczyszczony ryż kasze i makarony durum orzechy i nasiona (o ile nie ma na nie uczulenia!)
Orzechy i warzywa dostarczają bardzo duża ilość witamin z grupy B, która wspomaga układ nerwowy. Podobnie działają różnego rodzaju algi i wodorosty typu chlorella i spirulina. Nimi tez warto wzbogacić naszą dietę dodają je na przykład do koktajli. Bedą dodatkowo niezłym zastrzykiem energii!!!

Jedz z głową i myśl o samopoczuciu
Pamiętaj, że to co zjadasz ma bardzo duże znaczenie dla Twojego samopoczucia. Może pogłębiać smutek i rozdrażnienie ale może także wprawić Cie w dobry nastrój i poprawić Twoje samopoczucie. Jedzenie to bardzo ważny aspekt naszego życia i musimy podchodzić do tego z głową. Wybierajmy wiec to, co nam pomoże przetrwać problemy dnia codziennego i pokonać je z uśmiecham na twarzy. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy to zgłoś sie do nas.