Często słyszymy, że najważniejsze są cechy charakteru a wygład to dodatek. A jak ktoś wybiera partnera zwracając uwagę na wygląd to oskarża sie go o powierzchowność. Czy faktycznie tak jest? Czy wygląd jest ma znaczenie czy jest mało ważny w związku?

Wygląd to ważne kryterium
Wybór partnera opiera sie na wielu kryteriach. Musi nam odpowiadać zarówno jego charakter ale także i wygląd. Tak - okazuje sie, że wygląd jest bardzo ważny i ma duże znaczenie, byśmy z taką osobą czuli się dobrze! Nie wystarczy jednie tak zwane "piękno wewnętrzne". Nie jest to w żaden sposób płytkie - jest to po prostu oznaka naszych wysokich wymagań. A to, że człowiek jest estetą wiadomo od dawna. Tacy juz jesteśmy - lubimy piękno. Nie jest to ani dobre ani złe - po prostu tacy jesteśmy. I musimy mieć zaspokojoną potrzebę piękna. Dlatego szukamy partnerów zarówno odpowiadających nam z charakteru jak i z wyglądu. I nie ma w tym nic złego. To są nasze wymagania i musza być one spełnione.

Piękna szukamy w różnych dziecinach życia
Pięknem kierujemy sie w życiu bardzo często, w większości naszych decyzji, od codziennych po wyjątkowe. Zwykły przykład wyboru lampki nocnej - kupujemy tą, która nam sie najbardziej podoba wizualnie kształtem a nie tą, która najlepiej świeci  :) Weźmy jednak poważniejszy wybór, na przykład kupno auta. W tym przypadku również wybieramy między innymi pod względem wyglądu choć wiadomo, że zwracamy również uwagę na to, aby mało palił, aby był bezawaryjny, by był tani w utrzymaniu.  Oczywiście dla jednych w większym stopniu będzie ważne jedno a dla innych drugie ale zawsze wygląd wizualny jest dla nas ważny.

Jedno i drugie jest ważne
Wygląd i charakter to jakby dwa składniki niczym mąka i woda, które są  potrzebne do wypieku chleba! Sama woda ani sama mąka nie wystarczą - musi być jedno i drugie. I tego musimy sie trzymać. A jeśli ktoś nas oskarży o to, że jesteśmy powierzchowni to naprawdę nie możemy sie tym zadręczać - szukajmy tego, który spełnia oba kryteria. 

Uroda
Piękno to pojęcie względne dlatego dla jednej osoby ktoś będzie bardziej atrakcyjny a dla drugiego ktoś inny. Jedni kochają szczupłe kobiety, inni bardziej okazałe. Jedne kobiety wolą mężczyzn o mocnych rysach a inne o urodzie chłopca. A jako, że ludzie są bardzo różni to mamy w czym wybierać :) Gorzej jest jeśli sami czujemy sie mało atrakcyjni... O tym będzie w innym artykule ale pamiętajmy, że w dzisiejszych czasach jest wiele metod i sposobów aby dodać sobie atrakcyjności. Bardzo wiele robi sam dobór ubrania mimo, że stare przysłowie mówi, że nie szata zdobi człowieka. Jednak zdobi! I do tego wyraża jego charakter jak i stosunek do otoczenia, np. elegancki ubiór zawsze wyrazi szacunek a starannie wyprasowane koszule i wypastowane buty wskażą na perfekcyjność i dojrzałość.  Zarówno kobiety jak i mężczyźni w różnych ciuchach wyglądają albo lepiej albo gorzej i juz samo to ma duży wpływ na postrzeganie nas przez partnera. I podkreślamy - nie jest to nic złego. Warto z tego korzystać i jeśli jest możliwość to warto zapytać naszej drugiej połówki, w jakich ciuchach nas bardziej lubi. Pomaga! Sprawdzone! Inna formą podniesienie atrakcyjności jest-w przypadku kobiet - sama fryzura. Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, że inne ułożenie czy kolor mogą w dużej mierze zaważyć o tym, czy będzie sie podobać mężczyźnie czy nie. Jednym paniom bardziej pasują długie włosy a innym zdecydowanie krótkie. Panom z kolei uroku dodaje zarost! Większość pań to potwierdza i mówi, że panowie z zarostem są bardziej męscy.