Witam serdecznie, nazywam się Paula Jodczyk i jestem psychologiem. Od kilku lat pracuję w szkole jako psycholog szkolny. Prowadzę także prywatny gabinet, gdzie pomagam zarówno nastolatkom jak i osobom dorosłym.

 

Moje zdjęcie

 

Do bycia psychologiem zachęcili mnie przyjaciele, bowiem często słyszałam od nich, że dobrze im się ze mną rozmawia i powinnam zostać psychologiem. Faktycznie, od zawsze miałam w sobie dużo empatii, otwartości do ludzi, pozytywnego gadulstwa jak i chęci pomocy innym. Wiedziałam jednak, że bycie psychologiem to nie zwykłe koleżeńskie porady. Trzeba bowiem wiedzieć, „co” i „w jak sposób” powiedzieć. Nie zawsze dobra rada „od serca” jest tym, co komuś pomoże.

Na studiach nauczyłam się metod pracy z umysłem i poznałam techniki prowadzenia rozmów z pacjentem. Kolejne „narzędzia do pracy” zdobywałam na licznych kursach. Dziś już wiem, jak prowadzić rozmowę, by uzyskać efekt terapeutyczny. Moja praca daje mi dużo radości, ponieważ widzę pozytywne efekty terapii. Cieszy mnie to bardzo i motywuje do dalszego doskonalenia wiedzy i zdobywania następnych umiejętności.

Interesuję się także medycyną naturalną i wpływem emocji na zdrowie człowieka. Uważam, że emocje mają bardzo duże znaczenie w leczeniu chorób przewlekłych. Wiele dolegliwości ma podłoże psychosomatyczne a jeszcze więcej chorób jest nasilanych przez stres. Zastosowanie odpowiednich technik psychologicznych, równolegle z terapiami naturalnymi, może bardzo przyspieszyć procesy zdrowienia.

W swoim gabinecie pomagam w różnych problemach. Wśród młodzieży najczęściej są to problemy związane z wejściem w dorosłe życie, trudności wychowawcze, problemy uczuciowe, problemy z własną akceptacją, wagarowanie w szkole, pogorszenie wyników w nauce. Dorośli z kolei zgłaszają się z różnymi problemami w obszarze zdrowia psychicznego, związanymi między innymi z utratą bliskiej osoby, traumami po wypadkach, utratą pracy, kryzysem w związku, przemocą w związku lub rodzinie. Jest wiele osób z zaburzeniami nerwicowymi i lękowymi, problemami w relacjach z ludźmi oraz akceptacją samego siebie.

Moim celem jest wsparcie psychologiczne, pomoc w rozwiązywaniu problemów oraz przywrócenie równowagi emocjonalnej. Pracuję metodą TSR, która w dużym skrócie polega na nauce umiejętności radzenia sobie z problemami życia. Uczy, jak znajdować rozwiązania problemów, pomaga funkcjonować w trudnej sytuacji, buduje pewność siebie i rozwija pozytywne zachowania. Wzmacnia dobre cechy danej osoby, pomaga odnaleźć możliwości do działania i wspiera psychikę.

Przemawia do mnie takie podejście i widzę, że jest ono dobrze przyjmowane przez moich klientów, zwłaszcza młodzież. Nastolatki nie wiedzą bowiem, czego się spodziewać po wizytach u psychologa i początkowo myślą, że będą to nudne godziny, na które rodzice wysyłają ich za karę. Potem okazuje się, że jest „całkiem fajnie” i bardzo chętnie ze mną pracują, wykorzystując moje wsparcie do wprowadzenia pozywanych zmian w swoim życiu. Dorośli również dobrze reagują na taką formę terapii, choć czasami brakuje im analizowania przykrych wydarzeń, do czego byli przyzwyczajeni przez innych terapeutów. Jednak poprawa w komforcie życia szybko przekonuje ich, że TSR to skuteczny kierunek (zwłaszcza, że często przychodzą do mnie osoby, które chodziły do innych psychologów przez kilka lat i nie uzyskały pożądanych rezultatów..). Metoda terapii, którą wybrałam, skupia się bardziej na sposobie radzenia sobie z tym, co się wydarzyło i nauce funkcjonowania z nowymi wzorami zachowań niż na powrocie do przeszłości i przerabianiu wszystkiego od nowa.

Czy to oznacza, że metoda TSR jest najlepsza? Nie. Ale na pewno jedną z najbardziej pomocnych metod i wykazuje się dużą skutecznością wśród osób, które się do mnie zgłaszają.

 

Pozdrawiam gorąco, Paula Jodczyk 

Oferta

Zdjęcie gabinetu

Sprawdź, w czym pomagam?

 

O mnie

Moje zdjęcie

Paula Jodczyk, czytaj więcej

 

Jak pracuję

Kwiatki na biurku

Poznaj metodę mojej pracy

 

Kontakt

Zdjęcie kontaktu

tel. 531084087  >Zobacz adres